видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Hellenic National Meteorological Service

Временски предупредувања: Грција

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Dodekanisa Islands
До 21.01.2019 12:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
Locally thunderstorms

Ελληνικά:
Τοπικές καταιγίδες 

East Makedonia
До 20.01.2019 16:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
local thunderstorms

Ελληνικά:
τοπικές καταιγίδες 

East Peloponnisos
Epirus
До 20.01.2019 16:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
LOCAL THUNDERSTORMS

Ελληνικά:
ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ 

Ionion Islands
До 20.01.2019 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
LOCAL THUNDERSTORMS

Ελληνικά:
ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ 

Kriti
До 20.01.2019 16:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
LOCAL THUNDERSTORMS

Ελληνικά:
ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ 

North East Aegean Islands
До 21.01.2019 12:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
Locally thunderstorms

Ελληνικά:
Τοπικές καταιγίδες 

Thraki
До 20.01.2019 16:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
local thunderstorms

Ελληνικά:
τοπικές καταιγίδες 

West Makedonia
West Peloponnisos
До 20.01.2019 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
local thunderstorms

Ελληνικά:
τοπικές καταιγίδες 

West Sterea
До 20.01.2019 16:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
LOCAL THUNDERSTORMS

Ελληνικά:
ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA