видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Met Eireann

Временски предупредувања: Ирска

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Coasts:
Ireland North-West
До 06.12.2021 00:59 CET
Ветер (Жолто)
english:
Southwest winds will reach gale force at times Sunday evening and for a time overnight on Irish coastal waters from Slyne Head to Bloody Foreland to Fair Head. 
Ireland South
Ireland West
До 06.12.2021 00:59 CET
Ветер (Жолто)
english:
Southwest winds will reach gale force at times Sunday evening and for a time overnight on Irish coastal waters from Slyne Head to Bloody Foreland to Fair Head. 
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA