видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Hellenic National Meteorological Service

Временски предупредувања: Грција

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Dodekanisa Islands
До 30.01.2020 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
Locally thunderstorms

Ελληνικά:
Σποραδικές καταιγίδες 

East Makedonia
До 30.01.2020 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
Locally thunderstorms

Ελληνικά:
Σποραδικές καταιγίδες 

North East Aegean Islands
До 30.01.2020 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
LOCALLY THUNDERSTORM 
Thraki
До 30.01.2020 19:00 CET
Невреме со молњи (Жолто)
english:
LOCALLY THUNDERSTORM

Ελληνικά:
ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA