видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis rūkas.

english:
At night locally fog. 

До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At day and in the morning icy roads. 

Kauno apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At day and in the morning icy roads. 

Klaipėdos apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą vietomis plikledis.

english:
At night and in the morning locally icy roads 

Marijampolės apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At day and in the morning icy roads. 

Panevėžio apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At day and in the morning icy roads. 

Šiaulių apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At night and in the morning icy roads 

Tauragės apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At night and in the morning icy roads 

Telšių apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis.

english:
At day and in the morning icy roads. 

Utenos apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis, vietomis lijundra.

english:
at night and in the morning icy roads, locally freezing rain. 

До 22.01.2021 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Vietomis rūkas.

english:
Locally fog 

Vilniaus apskritis
До 22.01.2021 23:59 CET
Mагла (Жолто)
lietuviu:
Vietomis rūkas.

english:
Locally fog 

До 22.01.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį ir rytą plikledis, vietomis lijundra.

english:
At night and in the morning icy roads, locally freezing rain. 

Coasts:
Coast
До 22.01.2021 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Pietų, pietryčių vėjo gūsiai sieks 15 m/s.

english:
SSE wind gusts 15 m/s. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA