видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Kauno apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Klaipėdos apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį plikledis.

english:
At night glaze ice. 

До 08.03.2021 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Naktį šiaurės vakarų vėjo gūsiai 15 m/s.

english:
At night NW wind gusts 15 m/s. 

Marijampolės apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Panevėžio apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Šiaulių apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Tauragės apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį daug kur, dieną vietomis plikledis.

english:
At night in many places, by day locally glaze ice. 

Telšių apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Utenos apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Vilniaus apskritis
До 08.03.2021 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Plikledis.

english:
Slippery roads 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA