видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Bulgarian Academy of Sciences

Временски предупредувања: Бугарија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Haskovo
До 22.11.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
Очакват се значителни валежи 
Kardjali
До 22.11.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
Plovdiv
До 22.11.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
В планинската част от областта се очакват значителни по количество валежи. 
Smolian
До 22.11.2019 23:59 CET
Дожд (Жолто)
Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA