видови предострожност:  
Прикажи:  

повеќе информации:
Lithuanian Hydrometeorological Service

Временски предупредувања: Литванија

Најави за предострожност - Детални информации за предупредувањата можете да најдете во најавите за предострожност издадени за секоја област. Изберете одредена област

Alytaus apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Kauno apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Klaipėdos apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

До 25.02.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietų, pietvakarių vėjo gūsiai vietomis 15-18 m/s.

english:
In daytime locally S, SW wind gusts 15-18 m/s. 

Marijampolės apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Panevėžio apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Šiaulių apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Tauragės apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietų, pietvakarių vėjo gūsiai vietomis 15-18 m/s.

english:
In daytime locally S, SW wind gusts 15-18 m/s. 

До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Telšių apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

До 25.02.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietų, pietvakarių vėjo gūsiai vietomis 15-18 m/s.

english:
In daytime locally S, SW wind gusts 15-18 m/s. 

Utenos apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Vilniaus apskritis
До 25.02.2020 23:59 CET
Снег/Мраз (Жолто)
lietuviu:
Naktį vietomis plikledis.

english:
At night locally icy roads. 

Coasts:
Coast
До 25.02.2020 23:59 CET
Ветер (Жолто)
lietuviu:
Dieną pietų, vakare pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15-18 m/s.

english:
In daytime S, in the evening SW wind gusts up to 15-18 m/s. 

Натпис:
Смени јазик:   | BG | BS | CZ | DA | DE | EE | EN | ES | ES | ES | FI | FR | GR | HE | HR | HU | IS | IT | LT | LV | ME | MK | MT | NL | NO | PL | PT | RO | RS | SE | SK | SL | VA